Singltrek Podhůra

Singltrek Podhůra u Chrudimi

Sen početné skupiny chrudimských bajkerů a bajkerek o singltreku na Podhůře se potkal s dobrou vůlí zástupců města Chrudim. Díky finanční podpoře z Pardubického kraje a spoustě hodin tvrdé práce stavební firmy a dobrovolnické práce chrudimských bajkerů z M.F.R., Bike Sportu a MTB Chrudim se sen stal skutečností - v příměstských lesích na Podhůře na jaře 2014 vznikl první singltrek na Chrudimsku!

Bude-li mít první etapa úspěch, měl by se cyklopark na Podhůře v budoucnu rozrůstat.

Přijď, nebo lépe - přijeď na bajku, podpořit singltrek na jeho slavnostní otevření, které proběhne 15.6.2014 v rámci programu Velké ceny Chrudimi MTB XC 2014!

Singltrek Podhůra 1. etapa v datech

Ukončení stavby27.5.2014
Slavnostní otevření15.6.2014
Náklady750 tis. Kč
InvestorPardubický kraj (dotace)
ProvozovatelMěstské lesy Chrudim s.r.o.
Délka1.580 m
ObtížnostNízká
Singltrek Podhůra
Co je singltrek?

Singltrek je úzká, jednosměrná, z přírodních materiálů a v souladu s přírodou vybudovaná stezka. Kopíruje terén a využívá jeho nerovností a přírodních překážek. Plně respektuje přírodní prostředí a vhodně do něj zapadá. Singltrek je primárně určen pro zážitkovou a bezpečnou cyklistiku na horských kolech. Uživatele singltreku nepřekvapí náhlá prudká stoupání nebo klesání. Stezky se budují v různých stupních obtížnosti.

Nejznámějším a s délkou stezek přesahující 70 km i nejrozsáhlejším singltrekem v České republice je Singltrek pod Smrkem v Jizerských horách.

Děkujeme našim partnerům!


Bike Sport Chrudim Stavební společnost Chrudim s.r.o. AZ Energies Sportovní areály města Chrudim AZ Prezip